Вийшла друком монографія «Становлення і розвиток методики навчання української мови за професійним спрямуванням» Ірини Гуменюк

Українська мова – основа національної ідентичності українців! Дослідженню процесу навчання українського професійного мовлення у закладах вищої освіти присвячена монографія доцента кафедри педагогіки початкової освіти Ірини Гуменюк «Становлення і розвиток методики навчання української мови за професійним спрямуванням», що вийшла друком за сприяння Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Це перше в Україні видання, у якому досліджено особливості методики навчання української мови за професійним спрямуванням як молодої галузі лінгводидактики. У монографії висвітлено концептуальні засади формування методичної системи навчання української мови за професійним спрямуванням з урахуванням впливу визначальних лінгвістичних тенденцій і компетентнісної парадигми сучасної лінгводидактики. На основі дослідження еволюції змісту обґрунтовано мету й завдання навчальної дисципліни, сформовано теоретичне уявлення про кінцевий результат навчання української мови за професійним спрямуванням у педагогічних закладах вищої освіти. У межах теорії керування процесом навчання розкрито специфіку методичного забезпечення контекстної, текстоцентричної, тестової технологій у процесі навчання курсу. Аналіз сучасного стану функціонування методики навчання української мови за професійним спрямуванням з урахуванням історичних аспектів життєвого циклу дисципліни покладено в основу спроєктованої експериментальної моделі навчання та методичного супроводу до її реалізації.

Видання буде цікавим науковцям, фахівцям у галузі методики, викладачам закладів вищої освіти, післядипломної освіти, докторантам, аспірантам, магістрантам та всім, хто цікавиться проблемами викладання української мови за професійним спрямуванням