«АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ»

Свято Андрія Первозванного  вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Київської Русі.  Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і був покровителем жителів України. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — ворожіння в якому брали участь саме молодь.

13 грудня студенти Педагогічного факультету кафедри теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти провели таке дійство. Інтер’єр затишної української хати, розповідь та спогади матері своїм дочкам про молоді роки та її дівування. Дівчата вишиваючи рушники, співали народні пісні та очікували парубків на вечорниці. Молодь яка зібралась в оселі проводила ігри, забави та ворожіння, співали українських народних пісень.

Всіх присутніх, дівчата, пригостили домашніми пирогами та цікавими (сучасними варениками) в яких кожен прочитав побажання на наступний рік.

Такі заходи допомагають молоді пам’ятати та виховувати наступні покоління на традиціях українського народу.
Організатори: студенти ДОПО-41, ДОЛ-43 та куратори – доцент Матішак М.В, доцент Кравець Н.С.