Вічна пам’ять!

Відійшла у засвіти доктор педагогічних наук, професорка, багатолітня завідувачка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика. Заслужений  діяч науки і техніки України

ТЕТЯНА КОСТЯНТИНІВНА ЗАВГОРОДНЯ

Народилася  Тетяна Завгородня в м. Станіслав (нині Івано–Франківськ) 18 січня 1949 року. Закінчила з медаллю середню школу № 3 м. Івано-Франківська та з відзнакою фізико-математичний факультет Івано-Франківського державного педагогічного інституту (1970 р.). Працювала вчителем математики, заступником директора з навчально-виховної роботи рідної школи. Довгий час перебувала на виборних посадах.

З 1981 року – викладач кафедри педагогіки Прикарпатського університету. Закінчила аспірантуру Науково–дослідного інституту педагогіки АПН України і захистила кандидатську дисертацію з теорії виховання, а в 2000 р. – докторську дисертацію «Розвиток теорії і практики навчання в Галичині (1919–1939 роки)».

Від 1984 р. працювала в Івано-Франківському педагогічному інституті (нині Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника).

2002 – професор кафедри загальної і соціальної педагогіки,

2003 – завідувач кафедри історії педагогіки,

2006-2020 – завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика.

2020 – 2022 – професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика.

Багатогранними були наукові інтереси професорки Т. Завгородньої: розвиток шкільництва Галичини. теорія і практика виховання молоді у ЗВО України і зарубіжжя, історія і сучасні проблеми виховання та підготовки майбутніх фахівців для закладів освіти різного рівня. Авторка понад 800 наукових праць. Під її науковим керівництвом захищено понад 30 дисертаційних досліджень.

Тетяна Костянтинівна впродовж 10 років очолювала в університеті Спеціалізовану вчену раду по захисту кандидатських дисертацій, була членом  спеціалізованих рад у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

Наукові досягнення професорки Т. Завгородньої відзначені грамотами Прикарпатського університету, міського відділу освіти, обласного відділу освіти. премією голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради «Відомий науковець року»  (2009), премією Національної спілки краєзнавців України імені академіка Петра Тронька (2017), медаллю Прикарпатського національного університету “За заслуги перед університетом” (2019). Вона була лауреаткою обласної педагогічної премії ім. Мирослава Стельмаховича (2005). У 2018 році Т. К. Завгородній присвоєно звання “Заслужений діяч науки і техніки України”.

Колектив факультету висловлює щирі співчуття доньці – професорці Стражніковій Інні Василівні та всій родині. Сумуємо разом з Вами.

Панахида відбудеться у вівторок о 16:00. Чин похорону – в середу о 11:00 (Будинок смутку, вул. Ребета 3).

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ…