Круглий стіл організаторів музеїв закладів освіти області

28 березня 2018 року на базі педагогічного факультету відбувся круглий стіл керівників та голів рад музеїв закладів освіти Івано-Франківської області, організаторами якого були Департамент освіти науки та молодіжної політики Івано-Франківської  обласної Державної адміністрації, обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Модератор круглого столу –  доктор філософії, Заслужений працівник освіти України,  голова обласної організації Національної спілки краєзнавств України  Косило Михайло Юрійович у вступному слові та доповіді обґрунтував актуальність теми круглого столу  ”Роль музеїв закладів освіти у формуванні національної свідомості та виховання патріотизму підростаючого покоління” ,  розкрив можливості туристично-краєзнавчої діяльності у національно-патріотичному вихованні учнівської та студентської молоді,  запросив присутніх до обговорення та визначення шляхів активізації виховної роботи засобами музеїв закладів освіти.

Декан педагогічного факультету доцент Олексій Степанович Рега привітав учасників круглого столу, охарактеризував особливості освітнього процесу на педагогічному факультеті,  розкрив перспективу захоплюючого студентського життя у позааудиторний час, подякував присутнім педагогам шкіл області за їх діяльність у справі виховання учнівської молоді, а присутніх учнів-активістів шкільних музеїв закликав у майбутньому обрати для здобуття вищої освіти бажану спеціальність на педагогічному факультеті або в університеті.

У роботі круглого столу взяла участь М. Д. Задорожня головний спеціаліст управління культури національностей та релігій відділу культури і мистецтв Івано-Франківської Обласної державної адміністрації. Ряд актуальних питань підготовки майбутніх педагогів до виховної роботи з учнями засобами шкільних музеїв порушив заступник декана педагогічного факультету доцент Степан Андрійович Недільський.  З великою увагою та зацікавленістю присутні сприйняли виступ директора Івано-Франківського краєзнавчого музею, член обласної організації Національної спілки краєзнавців України пана Я. Є. Штиркала, керівника історико-краєзнавчого музею “Літопис Гвіздеччини” Гвіздецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Коломийського району Н. Я. Григорчук, учениці 10 класу Підмихайлівського НВК І-ІІІ ступенів Калуського району Соломії Луканюк, вчителя історії Головівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Верховинського району В. І. Гаврищука, активістів “Музею історії школи та мікрорайону Опришівці”, учня ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 ім. І. Ревчука м.Івано-Франківська Михайла Івасечка, керівника зразкового історичного музею “Високої освіти міста” Української гімназії № 1 Володимира Семеновича Половського, директора “ Івано-Франківського історико-меморіального музею Олекси Довбуша” Ю. В.  Срайчука.

Під час обговорення на круглому столі було запропоновано ряд організаційних та виховних заходів,  спрямованих на покращення патріотичного виховання учнівської та студентської молоді, на розширення виховних можливостей шкільних музеїв.

За активну участь у патріотичному вихованні учнів та плідну музейну діяльність присутні Н. Я.  Григорчук, В. І. Гаврищук, М. Івасечко, С. Луканюк були відзначені Подяками та Грамотами.