На педагогічному факультеті провели майстер-клас «Сплети вервицю для Воїна»

На педагогічному факультеті провели майстер-клас «Сплети вервицю для Воїна», організований доценткою кафедри початкової освіти Марією Копчук-Кашецькою. У майстер-класі взяли участь студенти 1 курсу спеціальності «Початкова освіта» разом із кураторами груп Оксаною Цюняк, Світланою Вербещук, Ольгою Деркачовою. До плетіння вервичок також приєдналися студенти ІІІ курсу спеціальності «Початкова освіта» Івано-Франківського фахового коледжу.

Захід розпочався з молитви. Брати-семінаристи Івано-Франківської академії Івана Золотоустого (Святослав Козаченко, Микола Король, Юрій Гелей, Адріан Іванусь, Юрій Іванусь, Андрій Кулик, Максим Олійник) розповіли історію про вервицю, її значення у житті кожної людини, презентували відео з поетапністю виготовлення вервиці. Марія Копчук-Кашецька зазначила, що плести вервиці – це особливе таїнство. Ми щодня молимось на вервиці й просимо миру і перемоги для нашої України. А тепер ще й будемо молитись на вервиці, яку виготовили власноруч студенти і викладачі та просити заступництва у Божої Матері для наших Воїнів.

Студенти сплели понад 200 вервиць, які освятив о.Михайло Віхоть. Освячені вервички за кілька днів вирушать на фронт, а частина із них буде передана на благодійну ярмарку на підтримку ЗСУ «Творимо добро своїми руками», яку організовують студенти ІІІ курсу спеціальності «Початкова освіта» Івано-Франківського фахового коледжу та першокурсники педагогічного факультету. Благодійний ярмарок розпочнеться  06 грудня 2023 року о 10.00 год. на території парафії «Різдва Пресвятої Богородиці» по вул. Чорновола, 63 а. (храм знаходиться навпроти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника). Також, брат-семінарист Василь-Степан Паславський подарував 100 вервичок, які передадуть Воїнам.

Віримо, що молитва на вервичках, сплетених нашими студентами і викладачами, зігріватиме українських Воїнів, адже кожне зернятко, вплетене ними, пам’ятає тепло рук та сердець, світло прохань до Бога, щоб оберігав і захищав кожного нашого захисника і захисницю.

Інформацію підготувала

доктор педагогічних наук, професор

Оксана ЦЮНЯК