Участь професорки кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Інни Червінської у роботі XVІII міжнародного конкурсу з українознавства

Професорка кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Інна Червінська взяла участь у роботі XVІII Міжнародного конкурсу з українознавства. Конкурс ініційовано Науково-дослідним інститутом українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Міністерства освіти і науки України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з метою залучення учнівської молоді до пізнання України й українського світу через індивідуально-пошукові форми досліджень, розвиток інтелектуального потенціалу школярів на засадах українознавства.

Під час відкриття форуму Інна Червінська як голова журі конкурсу,  звернулася до його учасників й зазначила, що метою проведення таких заходів є залучення учнівської молоді до глибшого пізнання історії та етнокультурної спадщини нашої країни й української діаспори за її межами шляхом залучення здобувачів освіти до проведення краєзнавчих розвідок, дослідницько-пошукової роботи, презентації авторських робіт, індивідуальних та колективних проєктів.

Лідія Максим’як, методистка лабораторії педагогічного досвіду та етнопедагогіки Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти від імені організаційного комітету ознайомила з правилами роботи конкурсу та його етапами.

Адже участь здобувачів освіти – це ще один крок до збереження української ідентичності, рідної мови й культури, тих речей, які є значимі й цінні, за які боролося наше старше покоління і яке сьогодні мужньо відстоюють наші мужні захисники й захисниці на війні.

Конкурс передбачає написання учасниками науково-дослідної роботи українознавчого спрямування за одним із десяти  напрямів.

До участі в Конкурсі долучилися  учні 8–11 класів закладів освіти усіх типів та форм власності України, учнівська молодь інших держав.  Цьогоріч на конкурс подано понад сорок учнівських робіт. Після ґрунтовного аналізу конкурсних робіт та прилюдного захисту, кращі з них було рекомендовано до відбіркового туру.

Особливу зацікавленість в учасників конкурсу викликала презентація про діяльність Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та програми підтримки обдарованої молоді. Галина Волощук, член журі, директорка  Навчально-наукового центру професійної кар’єри та освіти впродовж життя поінформувала учасників конкурсу про особливості вступної кампанії та освітні програми, які пропонує здобувачам вищої освіти університет.