Підсумки наукової діяльності педагогічного факультету за 2024 рік

21 січня 2025 року на педагогічному факультеті відбулося засідання Вченої ради, яке розпочалося з вітального слова декана факультету Оксани Кондур. У своєму виступі професорка наголосила на важливості спільної роботи академічної спільноти, окреслила основні досягнення факультету за минулий рік та висловила сподівання на подальшу продуктивну роботу. Також Оксана Созонтівна окреслила основні завдання на найближчий період, наголосивши на важливості впровадження інновацій, підвищення якості освіти та розширення міжнародної співпраці.

Заступниця декана з наукової роботи професорка Оксана Цюняк представила підсумки наукової діяльності педагогічного факультету за 2024  рік. Також з 28 по 30 січня 2025 року у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувалася сесія засідань Науково- технічної ради, присвячена підведенню підсумків наукової діяльності за 2024 рік, де Оксана Петрівна презентувала наукові досягнення викладачів і студентів педагогічного факультету. Доповідь супроводжувалася мультимедійною презентацією. Професорка зазначила, що наукова діяльність є невід’ємною складовою організації освітнього процесу на факультеті і забезпечується через безпосередню участь науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти у різних форма науково-дослідницької діяльності (наукових, науково-практичних, науково-методичних семінарах, конференціях, олімпіадах, конкурсах, науково-дослідних проєктах тощо); через планування, проведення і виконання наукових досліджень у межах основного робочого часу; залучення до освітнього процесу провідних учених і науковців, викладачів закладів вищої освіти та інших наукових установ і організацій; інтеграцію у міжнародну спільноту, налагодження наукової співпраці з європейськими закладами освіти, професійне стажування за кордоном тощо. Приємно відзначити вагомі досягнення науково-педагогічних працівників педагогічного факультету. У звітному році присвоєно вчене звання професора
Галині Андріївні Русин та Анні Василівні Струк (професори кафедри початкової освіти та освітніх інновацій). Звання доцента присвоєно Наталії Володимирівні Захарасевич (доцент кафедри теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти) та Наталії Іванівні Сабат (доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи).
Щиро вітаємо колег! Бажаємо натхнення, нових наукових звершень і подальших успіхів у професійній діяльності!

Позитивною є динаміка захистів дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, що свідчить про активну роботу наших аспірантів, підтримку їхніх наукових керівників та науково-педагогічного колективу факультету, а також про високу якість наукових досліджень. Вітаємо Лесю Мандро, Наталію Басараб, Лілію Бандуру, Інну Завулічну та Мар’яну Деренюк з успішними захистами дисертацій. Варто зазначити, що науково-педагогічні працівники є авторами монографій, наукових статей, що входять до міжнародних наукометричних баз даних Scopus таWeb of Science, навчальних та навчально-методичних посібників, статей у фахових виданнях україни тощо.

Науково-дослідна робота студентів є важливим засобом підвищення якості професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів до роботи в умовах нової української школи. На кафедрах факультету функціонують студентські наукові гуртки і проблемні групи, основними завданнями яких є: залучення талановитої молоді до наукових досліджень, участі в конкурсах студентських наукових робіт, студентських наукових конференціях, олімпіадах тощо. Результати проведеного SWOT-аналізу уможливили визначення сильних і слабких сторін, а також можливості та загрози, що впливають на наукову діяльності.

Заступниця декана з наукової роботи висловила вдячність колективу педагогічного факультету за співпрацю та плідну роботу. Члени вченої ради педагогічного факультету одноголосно схвалили доповідь і затвердили підсумки наукової діяльності педагогічного факультету за 2024 р.

У ході засідання Вченої ради присутні також заслухали низку питань, зокрема, затвердили звіти завідувачки Творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» Інни Червінської та директорки Навчально-наукового центру «Педагогіка і психологія вищої школи» Інституту вищої освіти НАПН України і Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Олександри Качмар. Засідання пройшло в атмосфері конструктивного діалогу, під час якогобули розглянуті перспективи наукової роботи та підтримки студентських
ініціатив.

Дякуємо Захисниками і Захисницям, завдяки мужності та героїзму яких
ми маємо можливість продовжувати освітню та наукову діяльність.

Інформацію підготувала
професорка Оксана ЦЮНЯК