Зустріч польського професора Богуслава Сліверського із здобувачами ступеня PhD

На базі Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася відкрита онлайн-лекція для здобувачів ступеня доктора філософії (PhD) усіх спеціальностей запрошеного професора Богуслава Сліверського – доктора габілітованого, професора звичайного факультету педагогічних наук Лодзького університету та Академії спеціальної педагогіки у Варшаві, Почесного голови Комітету педагогічних наук Польської академії наук на тему: «Альтернативна освіта у науковому дискурсі».

Захід відбувся у рамках вивчення навчальної дисципліни «Інноваційні педагогічні технології у вищій освіті та професійна етика» у дистанційному форматі.

У вітальному слові проректор професор Сергій Шарин зауважив, що традиції міжнародної співпраці нашого університету з Лодзьким університетом розвиваються уже тривалий час, привітав учасників зустрічі і наголосив на важливості проведення таких заходів з видатними польськими вченими для українських аспірантів, котрі починають свій науковий шлях.

Модераторка заходу професорка Олена Будник ознайомила учасників зустрічі з науковим доробком видатного вченого-гуманіста, автора понад 800 наукових текстів. Представила деякі наукові книги професора Богуслава Сліверського, узагальнила його діяльність з підготовки наукових кадрів (21 доктор філософії, рецензування 75 дисертацій, 87 габілітаційних робіт і розгляд 36 заявок на здобуття звання професора), а також вказала основні наукові інтереси, як: загальна педагогіка, філософсько-теоретичні основи виховання, порівняльна педагогіка, андрагогіка та (рання) шкільна педагогіка.

У своєму виступі професор Богуслав Сліверський окреслив п’ять стратегій реформування освіти та специфічні риси семи освітніх революцій, узагальнив сутність альтернативної освіти, презентував завдання «нового виховання», суспільні виклики щодо упровадження авторської освіти, труднощі альтернативної освіти в Польщі та Україні.

Предметом активних дискусій та обговорень аспірантів і викладачів були також проблеми, що стосуються альтернативної освіти, зокрема у ЗВО, в українських інституціях в умовах війни та ін.

На зустрічі були присутні наші молоді вчені, аспіранти, викладачі та гості з інших університетів України та Польщі.

У підсумку визначено деякі аспекти для подальшої міжнародної співпраці.