Студенти Педагогічного факультету пізнають Україну та її культурно-історичні пам’ятки

Організувати повноцінне студентське життя в умовах війни складно, але ми намагаємося гідно тримати освітній фронт. Так важливо в цей час не тільки забезпечити якісний освітній процес, згуртувати усіх навколо єдиної мети, працювати на Перемогу, а й емоційно розвантажувати студентів, додавати барв у повсякденність.

Мандрівки, цікаво й корисно проведений час додають позитиву й стійкості. Нещодавно разом зі студентами спеціальностей «Початкова освіта» й «Дошкільна освіта» мали чудову нагоду пізнати нашу історію, милуватися Хотинською та Кам’янець-Подільською фортецями,  відчути неймовірну атмосферу давніх українських міст й насолоджуватися красою мальовничих куточків України.

Цей маршрут разом з викладачами Наталією Захарасевич, Ігорем Баєм, Мар’яною Матішак  обрали не випадково. Цікаві розповіді екскурсоводів  про Хотинські битви, будову й функціонування фортець, життя їх власників, огляд архітектурних пам’яток та експозицій  поглибили наші знання з історії України. А зі студентами, які щойно закінчили вивчати «Дитячу літературу та методику навчання літературного читання», ми мали й іншу мету – пройти шляхом юних героїв пригодницької повісті  Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі». Так само, як Наталочка й пластуни з повісті, ми розглядали мури й вежі фортець, шукали «в узорах жупани», зупинялися біля бронзового Сагайдачного, цікавилися музейними колекціями зброї, робили світлини біля Турецького мосту й уявляли, яким було життя в цих містах кілька століть тому.

До нашої мандрівки приєдналися студенти фізико-технічного факультету з викладачем Ігорем Ліщинським. Це початок чудової міжфакультетської співпраці й дружби.

Вірю, що уроки нашої історії й пізнання країни кожному додаватимуть сил й патріотичного запалу наближати Перемогу, підтримувати один одного, гуртуватися й бути однією великою українською родиною.

Інформацію підготувала
доктор філологічних наук, професор