ПРОСВІТНИЦЬКО-ВИХОВНА КАМПАНІЯ «NO TOBACCO DAY» НА ПЕДАГОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ

Впродовж двох місяців (з 01 квітня по 31 травня 2024 року), з ініціативи професора кафедри початкової освіти Лариси Сливки студенти 2 і 3 курсу спеціальності 013 Початкова освіта денної і заочної форми навчання влаштували низку заходів під загальною назвою «Ми – здорове покоління», метою яких стала профілактика тютюнопаління серед дітей та юнацтва.

Тематичні просвітницько-виховні акції реалізовано під час виробничих практик і під час вивчення навчальної дисципліни «Закордонні практики здоров’язбережувального виховання учнівства» у межах самостійної роботи з теми «Профілактика шкідливих звичок серед дітей та юнацтва в країнах зарубіжжя».

Зокрема, здобувачі вищої освіти залучили до «протитютюнових» заходів учнів закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської і Закарпатської областей. Про творчий і креативний підхід студентів-практикантів до організації відповідної праці засвідчують, до прикладу, назви проєктів, якот: «Шкідливим звичкам  скажемо ‒ ні!» (Анастасія Бурянна), «День без тютюну» (Ірина Бучак), «Здорове дихання: оберігаємо своє життя» (Наталія Вадюк), «Палінню цигарок скажемо ‒ Ні!» (Анна Винник), «Ми проти паління!» (Ірина Вовк), «Скажи курінню ‒ НІ!» (Юлія Горин), «Куріння чи здоровʼя ‒ обираємо самі» (Христина Зеленчук), «Обережно: шкідливі звички. Небезпека куріння» (Софія Зелик), «Ні шкідливим звичкам» (Вікторія Канюка), «Життя без тютюну та здорове харчування» (Євгенія Крючкова); «Скажи “ні” тютюну, скажи “так” здоров’ю!» (МаріяСоломія Лукач) «Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на здоров’я. Навчитися казати «Ні!» (Леся Пуляк), «Тютюнопаління та його вплив на здоров’я» (Вікторія Сливка), «No Tobacco Day» (Анна Шваєвська); «Геть паління! Ми – здорове покоління!» (Надія Якимович) та ін. Крім іншого, студенти у межах протитютюнових заходів реалізували:

• майстер-клас «Зроби власний плакат» і гру «Тютюн і Я» (Мар’яна Кіт; захід «Пригода в Країні Без Тютюну»);
  • перегляд учнями мультиплікаційного фільму «Таємниця їдкого диму»(Анастасія Давидчук; захід «No Tobacco Day»);
  • представлення власноруч створеної презентації із використанням персонажів гри для мобільних пристроїв «Brawl Stars» (Ілля Кочержук; захід «Тютюнопаління. Його вплив на здоров’я»);
  • перегляд учнями відеофільму «Наочний приклад, чому шкідливе куріння?»(Ангеліна Федоренко);
  • ігри «Анаграма», «Філворди»і «Kahoot» https://kahoot.it/challenge/02707172?challenge-id=942c491e-0cd1-4b95-a65c-b8fa814a4128_1714477305106 (Христина Барабаш; захід «Куріння ‒ шкідлива звичка»);
  • рольову гру «Як сказати “Ні!”, коли вам пропонують закурити» і обговорення казки «Мудрий дід»(Христина Господин; захід «Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням»);
  • відеогру «Корисні і шкідливі звички» (Марта Іванів; захід «No Tobacco Day»);
  • практичні вправляння під назвою «Твоє ставлення»(Христина Ільків; захід «Самі собі не шкодимо!»);
  • створення учнями антиреклами на пачці сигарет, виступ учнівської агітбригади «За здоровий спосіб життя» та «економічний майстерклас» щодо грошових витрат людини, яка курить(Лілія Гумен; захід «Тютюн здоров’ю не товариш!»);
  • виставку учнівських малюнків «Курити вже не модно»(Діана Мельник, Соломія Марчук);
  • розв’язування учнями кросворду протитютюнової тематики, творчу вправу «Умілі маляри» (мета: візуалізація відповідних знань) істворення учнями колажів на тему «Здорове майбутнє» (Діана Жекало, Людмила Мельник);
  • презентацію «50 речей, які можна зробити замість куріння» (Наталія Кітура).

Вельми пізнавальною стала створена Марією Кондрат на інтерактивному онлайн-сервісі LearningApps вікторина «Профілактика тютюнопаління» https://learningapps.org/34942417.

Особливе місце у цьогорічній протитютюновій кампанії здобувачів вищої освіти посіли виготовлені студентами групи ПО‒32 і виставлені у холі педагогічного факультету плакати під гаслом «Ми ‒ проти тютюнопаління». Улаштовані третьокурсниками заходи були помічені багатьма учасниками освітнього процесу на педагогічному факультеті, про що засвідчили перманентні «фотосесії» біля виставки плакатів.

Приємними моментами для студентів-активістів стало спілкування із керівництвом, викладачами і очільниками студентської спільноти педагогічного факультету https://www.youtube.com/watch?v=JwrxBukEAGc зокрема з Оксаною Кондур, Оксаною Цюняк, Русланою Романишин, Ольгою Деркачовою, Олесею Дибовською, Ігорем Баєм, Світланою Довбенко, Ілоною Лагойдою, Мар’яною Перчик та ін.: під час інтерактивного опитування його організатори ‒ ДіанаМарія Крайник і Софія Литвин ‒ мали чудову нагоду з перших вуст отримати інформацію про негативне ставлення освітян до проблеми тютюнопаління.

Однозначний висновок усіх причетних до просвітницько-виховної кампанії ‒ «Людина, як істота розумна, повинна робити ПРАВИЛЬНІ для здоров’я вчинки!».

Покликання на: Акція «Ми проти куріння. Ми – здорове покоління!»