Розколяда на Педагогічному

Сьогодні в Центрі інноваційних освітніх технологій «PNU-EcoSystem» Прикарпатського національного університету відбулося святкове дійство «Розколяда на Педагогічному». Захід пройшов у форматі онлайн. Організатором виступила кафедра педагогіки початкової освіти Педагогічного факультету.

Учасниками онлайн-дійства стали студенти та викладачі Педагогічного факультету. Серед запрошених гостей –  представники ректорату університету, директор школи-ліцею №23 імені Романа Гурика Івано-Франківської міської ради Микола Василик. Також до віртуального заходу приєдналися учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківщини та із сусіднього Закарпаття, випускники Педагогічного факультету.

З відеопривітанням до присутніх звернулися ректор університету, професор Ігор Цепенда, завідувачка кафедри педагогіки початкової освіти Педагогічного факультету, професорка Марія Оліяр, директорка Центру інноваційних освітніх технологій «PNU-EcoSystem» ПНУ, професорка Олена Будник, випускники Педагогічного факультету та інші запрошені гості.

У рамках програми святкового дійства прозвучали різдвяні щедрівки у виконанні студентів Педагогічного факультету, народного вокального ансамблю «Гуцулочки» та студентського вокального ансамблю «Мальви (керівниця –  професорка Марія Клепар), дитячого колективу Богородчанського Палацу культури під керівництвом випускниці Педагогічного факультету Діани-Євдокії Галишич. Також колядками привітали учасників онлайн-заходу вихованці вокального ансамблю Івано-Франківської гімназії №2 «Галичани» (керівниця – вчителька-методистка Альміра Дебрівська). Онлайн зі словами вітань та подяки на адресу викладачів кафедри, Педагогічного факультету виступили, зокрема, випускниці –  вихователька Новороздільської спеціалізованої школи I-III ступенів № 4 Львівської області Роксолана Бабінець, вчителька Стрільченської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Городенківської міської ради Олександра Лаврів зі своїми учнями.

Як зазначили організатори святкового дійства з давніх-давен розколяда – це традиція проводів різдвяних свят, яка ще раз підкреслює важливість Різдва. Адже свято Різдва – це час єднання, прославляння Бога, Ісуса Христа. Свято розколяди – це своєрідний фестиваль народної творчості.