Участь у міжнародній конференції “ІНКЛЮЗІЯ. ДОСВІД, ЯКИЙ СПРАЦЮВАВ. ГОЛОС ЗМІН”

Днями відбулася міжнародна конференція «Інклюзія. Досвід, який спрацював. Голоси змін», в якій взяла участь викладачі педагогічного факультету професор кафедри фахових методик і технологій початкової освіти Качмар Олександра Василівна та доценти кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Ворощук Оксана Дмитрівна і Лемко Іванівна. У заході взяли участь представники органів влади, закладів вищої освіти, громадських організацій та фахівці-практики. Доповідачі, зокрема доктор Тереза Сіансіоло (США), ділилися власним досвідом у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Упродовж конференції предметом обговорення були питання участі батьків у організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, рання соціальна і медична діагностика, розробка індивідуальної програми розвитку дитини, впровадження «натурального навчання», залучення команди фахівців для індивідуальних занять та ін.. Педагог-фахівець зі спеціальної освіти може допомогти всім учням інклюзивного класу, а не лише тим, хто має особливі освітні потреби.

Інклюзія ставить рівність вище за відмінність. Вона створює нові цінності на основі рівних можливостей для всіх…