Відкриття міжнародної мобільної виставки «Шляхи освіти слов’янських народів»

26 лютого 2019 року доценти кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» О. Ворощук та Г. Лемко відвідали відкриття міжнародної мобільної виставки «Paths of education in the Slavic world» / «Шляхи освіти слов’янських народів».

З вітальним словом виступили академік НАПН О.Сухомлинська та директор музею канд. пед. наук О.Міхно. На відкритті були присутні представники посольств слов’янських країн.

Наприкінці 2016 року Словенським Шкільним музеєм в Любляні (Slovenski šolski muzej) ініційовано міжнародний музейний проект – мобільну виставку «Paths of education in the Slavic world. Educational museums, pedagogues and historians discover the cultural development. International travel exhibition»/ «Шляхи освіти у слов’янському світі. Музеї освіти, педагоги та історики відкривають культурний розвиток. Міжнародна мобільна виставка».

Одним з учасників і співорганізаторів проекту є Педагогічний музей України. У проекті беруть участь музеї та навчальні заклади всіх 13 слов’янських країн (Білорусь, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Македонія, Чорногорія, Польща, Росія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна).

На виставці у формі плакатів представлені етапи розвитку освіти і шкільництва в кожній з країн-учасниць за 6 темами: розвиток грамотності; визначні педагоги; шкільні будівлі; шкільні уроки; підручники, навчальні посібники; шкільне приладдя та шкільне обладнання.

Український варіант виставки має специфіку:
– інформаційні плакати доповнено педагогічною літературою (підручники, журнали, художні твори) слов’янськими мовами з фондів музею;
– виставка частково адаптована для осіб з тяжкими порушеннями зору.